KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13229270

nr 1322 9270

Roberto Matta

(1911-2002), Frankrike

Färgetsningar, 5 st, Erotiska motiv. Signerad, numrerad 67/85. Motivet: 23x18 cm, oramade lösa blad. Bladets mått: ca 38x27 cm

Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 27 april 2020
kl 20:51:57

Roberto Matta

Läs mer om Roberto Matta